fbpx

NANO CORRECTOR ботокс ефект

3.504,00 ден

Ботокс коректорот го стимулира производство на сопствен колаген, чиј недостаток води до појавата на брчки. Тој дејствува брзо ефикасно и најважно, внимателно и деликатно.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Ботокс коректорот го стимулира производство на сопствен колаген, чиј недостаток води до појавата на брчки. Тој дејствува брзо ефикасно и најважно, внимателно и деликатно. Во состав на формулата постои комбинација од активни наночестички и природни екстракти. Vegneotox R е невротоксичен ботокс кој ги опушта мускулите на лицето, ги пегла брчките и ја стимулира синтезата на колаген и еластин. „Пептид“ комплексот ја враќа цврстината и густината на кожата, продира длабоко во кожното ткиво и ги “крева” брчките од внатрешната страна, оставајќи ја кожата мазна и еластична. Нано коректорот ја хидратира, тонизира, негува и ја регенерира кожата.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.