fbpx

Шампон против опаѓање на косата

1.640,00 ден

Шампон ги зајакнува корените и, благодарение на богатството на витамини и минерали во својот состав, ги регенерира оштетените нерви на косата. Новата коса расте силна, сјајна и исклучително отпорна на надворешни влијанија.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Повеќе од 4000 години, кинескиот екстракт од женшен се користи како стимулативна и зајакнувачка алатка во источната медицина. Познати научници се цврсто убедени дека коренот на женшените е концентриран во виталната енергија на Земјата. Со земање ваков вид женшен, во телото се инјектира голема количина Јанг енергија. По одредена возраст или по стресни ситуации, човечкото тело ја губи таа енергија. Познат со векови во Кина и Кореја, женшенот се уште се користи денес за да се подобри тонот и квалитетот на животот.

Ние ја комбиниравме моќта на женшен со внимателно избрани вредни билки за да создадеме најдобар производ за справување со губење на косата.
Шампонот Master Herb додава хранливи материи директно на скалпот и ги регенерира клетките на косата со извонредна брзина. Ја зајакнува циркулацијата на крвта во области каде што процесот на губење на косата е веќе во напредна фаза и ги активира метаболичките процеси.

Шампон ги зајакнува корените и, благодарение на богатството на витамини и минерали во својот состав, ги регенерира оштетените нерви на косата. Новата коса расте силна, сјајна и исклучително отпорна на надворешни влијанија.

Стресот на кој е изложена Вашата коса секој ден повеќе нема да ви ја изгуби вашата убавина. Со помош на Мастер Херб, ќе ја “разбудите” вашата коса и ќе ги вратите виталните сили без никаков напор.
При редовна употреба го стимулира растот на нова коса.

Активни состојки:
Екстрактот од билка ШоуВу.
Екстракт од женшен корен е неисцрпен резервоар на вредни микроелементи и витамини. Природен стимулант со изразени антиоксидантни својства.
Кинескиот лигистиум ги подобрува метаболички процеси и има силен антиинфламаторски ефект.
Екстрактот од коренот Ангелика спречува појавата на првут, ја одржува косата жива, еластична и хидрирана.
Масло од сусам спречува оштетување на косата.
Екстрактот од коренот „девел“ помага за брзо обновување на оштетена и дава извонреден сјај на косата.
Екстракт од „мајчина душица“(Thymus), моќен имуностимулатор, потхранувачко и подмладувачко дејство.

За најдобри резултати се комбинира со маската за коса Мастер Херб,против опаѓање.