fbpx

Шампон за коса FreshClick

1.140,00 ден

Шампонот за длабинско чистење од колекцијата FreshClick

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Шампонот за длабинско чистење од колекцијата FreshClick се базира на еден од најефикасните абсорбенти – јаглен. Неговите гранули, како микросунѓерите, активно го апсорбираат вишокот маснотии и ја чистат косата и скалпот од остатоците од производите за стилизирање.

Шампонот за длабинско чистење е дополнителен производ за нега кој е доволен да се користи еднаш или двапати неделно. Пробајте го црно-црниот шампон и искусете ја магичната моќ на јагленот! За подобрен ефект, користете го шампонот поврзан со регенераторот Biolamination Effect.

АПЛИКАЦИЈА:Нанесете на влажна коса, масирајте, а потоа исплакнете. Се препорачува да се користи 1-2 пати неделно.