fbpx

Фито фластер – Zhui Feng Forte (2 парчиња)

325,00 ден

Фито фластерот “Zhui Feng” има аналгетско, антиинфламаторно дејство, ја подобрува локалната циркулација, ублажува болка од различно потекло, ублажува состојба на артритис, остеохондроза, ревматизам, ишијас. Помага во ублажување на болката и воспалението во мускулите , ефикасна во миозитис, мијалгија. Олеснува главоболки, забоболка, посттрауматска болка.

Споделете го продуктот

Опис

Фито фластерот “Zhui Feng” има аналгетско, антиинфламаторно дејство, ја подобрува локалната циркулација, ублажува болка од различно потекло, ублажува состојба на артритис, остеохондроза, ревматизам, ишијас. Помага во ублажување на болката и воспалението во мускулите , ефикасна во миозитис, мијалгија.
Олеснува главоболки, забоболка, посттрауматска болка.

Фитопластерот работи на принципот на трансдермална терапија – кожата е идеален начин за снабдување на многу лековити супстанции. Употребата на фластерот во телото продира до 80% од активните состојки! За споредба: таблетите и апчињата можат да испорачуваат само околу 50% од активните супстанции, останатите се губат при минување низ гастроинтестиналниот тракт.

Фитопластот може да се користи сам или како дел од сеопфатна терапија за болести на локомоторниот систем. Може да се користи и за брзо ослободување од симптомите и за континуирана терапија.

Состав: Екстракт од Ангелика, кора од бела врба, шафраново масло, смола од босвелиа(индиски темјан), екстракт од чили, канелено масло, борнеол, камфор, ментол.

Начин на употреба: Отстранете ја заштитната фолија, залепете на проблематичното место кое е претходно исчистено. Не користете повеќе од 12 часа на ден.