fbpx

Фиточај со кинеска ангелика и ортилија

680,00 ден

Фиточај со кинеска ангелика и ортилија, 45г 30 филтер кесички

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Фиточај со кинеска ангелика и ортилија, 45г 30 филтер кесички

Билен чај за превенција на гинеколошки заболувања. За разлика од медицинските препарати, има деликатно влијание врз телото на жената без несакани ефекти и токсичност. Растението Ортилија со моќен потенцијал од планината Алтај, оваа билка содржи природен естроген, витамин Е и есенцијални масни киселини.

Ортилија, коренот на буренцето, листовите од мудрец, филипендулата, оригано, корените и ризомите на кинеската ангелика, лисјата од коприва, ризоми и коприва. Содржи арбутин, хидрохинон, кумарин, витамин Ц, смоли, флавоноиди, горчливи супстанции,
сапонини, винска и лимонска киселина.
Кинеската ангелика ги решава речиси сите познати женски патологии. Поради нејзиниот хармонизиран ефект врз женскиот организам, ова растение ги надминува многуте фармацевтски производи. Ангеликата го симулира дејството на естрогенот. Во народната медицина на Кина, Монголија, Индија, кинеската ангелика се вика женски женшен и кралица на кинеските билки.

Анти-воспалителен фиточај. Факторите кои придонесуваат за воспалителни болести се намалени, намалена функција на жлездите со внатрешно лачење, заболување на јајниците од различен карактер, менопауза, дијабетес и дебелина.

Помага да се елиминираат воспалителни гинеколошки заболувања: фиброми, миоми, цисти, ендометриоза; Го нормализира менструалниот циклус; Помага во третманот на неплодност, инфантилитис, салпингитис, цервикална ерозија, струи, фиброиди, го подобрува репродуктивниот систем; Ја подобрува функционалната активност на матката; Помага во нефункционално крварење на матката, менорагија;Ја подобрува општата состојба за време на менопаузата; Го зајакнува имунолошкиот систем.

Подготовка:
1 филтер кесичка во 1 чаша врела вода (200 ml). Да отстои 10-15 минути, потоа се пие.

Времетраењето на конзумирање на фиточајот е 1 месец.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.