fbpx

Фиточај со кинеска ангелика и златен корен

680,00 ден

Фиточај со кинеска ангелика и златен корен, 60гр 30 филтер кесички

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Фиточај со кинеска ангелика и златен корен, 60гр 30 филтер кесички

За женско здравје
Ендокрини нарушувања;
Миома на матката и ерозија на грлото на матката;
Мастопатија;
Цисти на генитални органи; Болести на лимфните јазли;
Болести на надбубрежните жлезди;
Профилакса на дебелина во пост-менопаузата
Помага да се елиминираат ендокрините нарушувања; Ги активира процесите на
лекување на тумори со различна етиологија; Помага во матката крварење;
Го нормализира менструалниот циклус; Ги отстранува причините за бенигни
тумори; Го подобрува општото здравје на жената;
Ја подобрува циркулацијата на мозокот

Состав:
Фиточајот се состои од: корења и ризоми на кинеска ангелика, корени и ризоми од четиричлена родеола – златен корен, боја на календула, ленено, боја од камилица, ехинацеа пурпуреа.

Златен корен / Rooil Four – Ова е подарок од природата на Алтај за жени. Златниот корен расте само на високите врвови на планината Алтај и не може да се најде на кое било друго место во светот. Златниот корен содржи уникатен природен комплекс кој ги отстранува ендокрините нарушувања на грлото, лимфните јазли, надбубрежните жлезди.

Ленено семе – Најинтересната компонента на семе од лен се фитоестрогените. Фитоестрогените не се хормони и немаат несакани ефекти. Семето од лен го отстранува хормоналниот дисбаланс во телото на жената, го враќа нарушениот однос на природните хормони и значително го подобрува здравјето и изгледот на жената – фигурата, кожата, косата, ноктите, па дури и конструкцијата на скелетот.

Подготовка:

1 филтер кесичка во 1 чаша 200ml врела вода, да отстои 10 – 15 минути, се пие по 1 чаша 3 пати на ден за време на оброците. Времетраењето на конзумирањето е 3-4 недели.
Контраиндикации: индивидуална неподносливост кон состојките, бременост, доење, зголемен крвен притисок, зголемена нервен ексцитабилност, несоница.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.