fbpx

Секојдневна дамска влошка Life Energy

170,00 ден

Има посебна фито-мембрана која нуди природна pH рамнотежа и има позитивен ефект врз микрофлората. Обезбедува чувство на сигурност и удобност. Погодна за секојдневна употреба. Производите се направени според меѓународните стандарди и сертификати – GMP и ISO 9001 квалитет. Влошката се носи мин.8 до мах.24 часа во текот на денот.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Влошките “Енергија на животот”, го поддржуваат женскиот организам.

Главни својства на влошките “Енергија на животот”:
– нормализирање на функциите на карличните органи;
– имаат антивоспалително дејство;
– антибактериско дејство;
– одржување на микрофлората;
– Зајакнување на имунитетот;

Активни компоненти:
Кинеска ангелика е исто така позната како “женски женшен”,  или “кралица на кинески билки”.
Екстракт од коприва има смирувачки, антисептички ефект и ослободува од болка.
Екстрактот од корен на фалопија е особено корисен за жените, бидејќи го покренува тонусот на матката, го обновува хормоналниот баланс, одлично влијае на репродуктивниот систем.
Екстракт од кермерски листови се применува за отстранување на чешање, дерматитис, нормализирање на крварењето.
Екстрактот од книдиум (Cnidium Cusson) е познат по своите тонизирачки и закрепнувачки својства.
Екстрактот од алое го подмладува телото, го зајакнува метаболизмот, позитивно влијае на репродуктивниот систем.

Алуминиумот е 100% природен производ од планинско вулканско потекло. Има природно антибактериско дејство.
Ефективноста на фитокомпресијата се чувствува во рок од неколку минути по употреба.

Начин на употреба: Се користи една влошка во текот на денот мин.8 часа до мах.24ч.
За превенција се препорачува да се користат влошките еднаш во текот на два до три месеци, во времетраење од 7 до 10 дена.
За дополнителен информации околу начинот на користење, консултирајте се со Вашиот професионален консултант.

Не се препорачува за време на бременост, доење, менструација, адолесценција.