fbpx

Регенератор за сува коса, Хербална свежина

228,00 ден

Ако имате сува или оштетена коса, токму овој регенератор е тоа што ви треба. Ќе бидете изненадени од тоа колку тајни крие за убава и силна коса!

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Ако имате сува или оштетена коса, токму овој регенератор е тоа што ви треба. Ќе бидете изненадени од тоа колку тајни крие за убава и силна коса!

Инспирирани од волшебната комбинација на билки, создадовме регенератор посебно за вас. Ефикасно ја зајакнува оштетената коса, ја хидрира и заштитува од штетните фактори што ја напаѓаат секојдневно. Активните состојки ја хранат косата со минерали и витамини, го враќаат сјајот и нејзината сила.

Косата ќе биде мека, сјајна и совршено чиста. Производот нежно се грижи за скалпот и ефикасно се бори со досадниот првут.

За најдобри резултати, се комбинира со шампонот “Билна свежина”.

Активни состојки:

Кантарион ја храни  косата  со витамини, го подобрува растот и ја зајакнува косата.

Bidensis ја смирува и прави коса сјајна.

Маточината помага косата да расте побрзо.

Природно масло од јојоба активно се бори против првутот и спречува да се повторува.

Примена:
Нанесете на влажна и чиста коса.По неколку минути исплакнете.