fbpx

Профилактична крема за стапала од Змиска маст

190,00 ден

Ублажува иритации, лекува исекотини и рани, ги елиминира токсините. Дезинфицира, ја подобрува циркулацијата на крвта, го олеснува чешањето, има антибактериско дејство. Спречува појавата на мали кожни инфекции, елиминира мирис, потење и ја прави кожата убава и добро одржувана, обезбедува брзо закрепнување и заздравување на кожата, го намалува воспалението, ја омекнува грубо испуканата кожа.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Хидрира и ја храни кожата, ја стимулира циркулацијата, ги омекнува кутикулите на нозете. При редовна употреба отстранува габи и напукнување на петите. Наменет е за секојдневна нега. Обезбедува брзо закрепнување и заздравување на кожата, го намалува воспалението, ја омекнува грубо испуканата кожа.