fbpx

Пена за чистење на лице

1.630,00 ден

Чистењето е првиот чекор на грижа – затоа тоа мора да биде многу нежно.
Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Чистењето е првиот чекор на грижа – затоа тоа мора да биде многу нежно.

Честопати кожата е преосетлива, особено поради неправилно чистење.
Пена за чистење на лицето од колекцијата Вита Дерм ќе го направи тоа на ново ниво.

Пената од серијата  Вита Дерм многу нежно ја чисти кожата на лицето и го одржува нејзиниот  заштитен слој со што не предизвикува чувство на затегнување и дава пријатно чувство на мазна кожа.

Важно: пената е соодветна за сите видови на кожа.

Пената содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси + бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат.

Вистинско задоволство е да се користи овој производ  бидејќи тој не содржи никакви бои и парабени.

 

ПРИМЕНА:

Нанесете на влажна кожа и направете масажа со лесни движења. Исплакнете со топла вода. Нанесете наутро и навечер.

 

За дополнителни информации консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.