fbpx

Парафински крем за раце

725,00 ден

Како брзо да ги доведете рацете во одлична форма?

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Како брзо да ги доведете рацете во одлична форма? Почестете се со парафинска терапија со природни масла од праска, шеа, витамин Е. За само 20 минути кожата интензивно ќе се третира, а вашите раце ќе бидат мазни и негувани.
Парафински крем за раце со богат масло:
– ја враќа хидратацијата
– ја храни, омекнува кожата и ја зголемува нејзината еластичност
– идеален за сува кожа, помага во борбата против дехидрацијата

Парафинската терапија е погодна и за нокти и кутикули. Благодарение на заситениот состав, парафинскиот крем е погоден и за подебели делови од телото. Совршено ги омекнува петите и лактите.

АПЛИКАЦИЈА:
Нанесете крем-парафин на рацете, носете ракавици за еднократна употреба. По 20 минути, отстранете го производот со пилинг со сол или суво марамче.