fbpx

Околуочен крем , гел

1.180,00 ден

Покажи ги своите емоции! Кикотење, разиграно намигнување, превртување очи…

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Покажи ги своите емоции! Кикотење, разиграно намигнување, превртување очи… И фотографирање додека треба да погледнете во Сонцето барем една минута за да добиете одлична фотографија, трчајќи низ приказни и објавувајќи во темнина. Сè би било во ред доколку само тие слатки фактори не влијаат негативно на кожата околу вашите очи. Грижете се за вашата кожа уште од мали нозе!
Текстурата на Аквагел со лесно топење оптимално ја храни кожата со хидратација и ја додава нејзината мазност и еластичност што недостасуваат особено во областа на брчките на лицето.
Гелот ја смирува кожата, ја ублажува напнатоста и го спречува лупењето. Може да ја освежи кожата по недостаток на сон или стрес.
Поконцентрираниот состав особено одговара на кожата со склоност кон маснотии и несовршености кои бараат постојана и интензивна хидратација.
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на претходно исчистената кожа на очните капаци и лицето.

За повеќе информациии консултирајте со Вашиот професионален консултант.