fbpx

Овошен чај – енергија на почистување

916,00 ден

Во нашето тело, токсините се собираат дневно, што го забавува метаболизмот на клетките, влијае на концентрацијата и добриот изглед. За да уживате во нормална тежина, комплетен сон и одлично расположение, првиот чекор е да се погрижиме отровот од нашето тело да биде отстранет. Чајот од овошје Енергија на прочистување” го чисти телото од токсини, што помага да се стимулира и зајакне имунолошкиот систем. Сè што е штетно и непотребно во телото е неутрализирано, а хармонијата повторно се враќа. Активните природни билни компоненти ги подобруваат метаболните процеси, го зајакнуваат нервниот систем, помагаат во намалувањето на телесната тежина и ги забавуваат процесите на стареење. Природниот ритам на телото се враќа, и вие сте исполнети со енергија и желба за нови авантури Чајот е идеален за употреба пред да започнете со диета, како и за време на детоксикација на телото. Ја подобрува состојбата на кожата, помага да се отстранат акните и црвенилото. Производот содржи ѓумбир, цимет, неј, каранфил, шипинка, берберис, цимет. Добро е да се консумира чај до 23 часот навечер. Во топла, не врела вода, се става 1 лажичка од чајот и се остава да отстои 10 минути а потоа процедете. Добро е да го конзумирате во период од 5 дена, а по две недели да ја повторите постапката.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Во нашето тело, токсините се собираат дневно, што го забавува метаболизмот на клетките, влијае на концентрацијата и добриот изглед.
За да уживате во нормална тежина, комплетен сон и одлично расположение, првиот чекор е да се погрижиме отровот од нашето тело да биде отстранет.

Чајот од овошје Енергија на прочистување” го чисти телото од токсини, што помага да се стимулира и зајакне имунолошкиот систем. Сè што е штетно и непотребно во телото е неутрализирано, а хармонијата повторно се враќа.

Активните природни билни компоненти ги подобруваат метаболните процеси, го зајакнуваат нервниот систем, помагаат во намалувањето на телесната тежина и ги забавуваат процесите на стареење. Природниот ритам на телото се враќа, и вие сте исполнети со енергија и желба за нови авантури

Чајот е идеален за употреба пред да започнете со диета, како и за време на детоксикација на телото. Ја подобрува состојбата на кожата, помага да се отстранат акните и црвенилото. Производот содржи ѓумбир, цимет, неј, каранфил, шипинка, берберис, цимет.

Добро е да се консумира чај до 23 часот навечер. Во топла, не врела вода, се става 1 лажичка од чајот и се остава да отстои 10 минути а потоа процедете. Добро е да го конзумирате во период од 5 дена, а по две недели да ја повторите постапката.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.