fbpx

Ноќни влошки Нефритова свежина

525,00 ден

Нефритова Свежина, ноќните циклусни влошки, со билки во својот состав.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Нефритова Свежина, ноќните дамски циклусни влошки, содржат:

– 6 заштитни слоеви. Додадовме дополнителен слој на целулоза за да ја подобриме апсорпцијата и сигурноста;

– слој што апсорбира 20% повеќе гел а тоа значи дека апсорпционата брзина сега е уште поголема!

Важно: го употребуваме истиот абсорбент во новите санитарни влошки како кај бебешките пелени;

– Бројот на заштитни бариери кои го блокираат протекувањето се зголемени два пати – сега има 10;

– “дишење” со природен горен слој со подобрена перфорација.

Билките кои се вклучени во составот помагаат при:

– елиминирање на бактерии и непријатен мирис;

– ублажување на чешање и иритации;

– помага да се нормализира менструалниот циклус;

– дава чувство на удобност и свежина.

Активните состојки се како во дневните циклусни влошки:

Екстракт од листови на кинеска Камелија – извлечена од Camellia Sinensis. Во него се содржат активни супстанции Тани, кофеин, теин, етерични масла, витамини Ц, П, К, ПП, Р. Кинеската Камелија е лидер меѓу растенијата кои содржат полифеноли, витаминот Е како антиоксиданс во борбата со слободните радикали. Полифенолите во зелениот чај имаат антивоспалително и антибактериско дејство, придонесуваат продирање на активните материи преку кожата.

Екстракт од нане – широко употребувана алатка во кинеската медицина. Тој е моќен антиоксидант, има анти-воспалително дејства, ја намалува болката.
Масло од каранфилче – има противвоспалително и антисептично дејство, придонесува за нормализирање на циклусот.

Горниот слој дише, што е многу важно за ноќта.

Овие циклусни влошки можат да се користат и во текот на денот.