fbpx

Мултиактивна мицеларна вода 150 ml

467,00 ден

Работи три дејствија = отстранувач на шминка + нега + експресно чистење на лицето! Во составот се наоѓа иновативен комплекс кој ги стеснува порите, дава природна мат кожа, навлажнува, смирува и омекнува, давајќи свеж и здрав изглед.

Споделете го продуктот

Опис

Работи три дејствија = отстранувач на шминка + нега + експресно чистење на лицето!

Во составот се наоѓа иновативен комплекс кој ги стеснува порите, дава природна мат кожа, навлажнува, смирува и омекнува, давајќи свеж и здрав изглед.

Мултиактивната мицеларна вода на серијата СПА технологија ја чисти кожата и шминката , го задржува балансот на хидролипидите. Нежната формула без сулфати, парабени, парфеми, бои, минерални масла и алкохол нежно ја чисти и осетливата кожа, не ги затвора порите на кожата.

ПРИМЕНА: Натопете го памучниот диск со мицеларна вода и исчистете го лицето.

– идеално ја отстранува шминка;

– ја отстранува длабоката нечистотија и вишокот на себум;

– Ги стеснува порите, дава на кожата природно матирање;

– Навлажнува, смирува и ја омекнува кожата.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.