fbpx

Мезоролер

3.115,00 ден

Употребата на мезоролерот го подобрува навлегувањето на активните состојки на козметиката низ кожата.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Употребата на мезоролерот го подобрува навлегувањето на активните состојки на козметиката низ кожата, овозможувајќи синтеза на колаген благодарение на механичка стимулација со микро-монистра во должина од 0,2 mm, помага во обновата на сврзното ткиво на дермисот. Ефектот од користење на мезоролерот се споредува дури и со резултатите од третманите што ги нудат салоните за убавина.

Микроконите на мезоролерот TianDe се направени од медицински челик, кој се користи во производството на хируршки инструменти.Овој челик е отпорен на киселини и алкалии.Дебелината на иглата е споредлива со онаа на човечката коса. Нивната должина е само 0,2 мм, според тоа, пункциите се многу мали и се затвораат во рок од еден час. Циркулацијата се подобрува, се активира метаболизмот и се стимулира производството на еластин и колаген.

Затоа се препорачува употребата на производите за нега на кожа да се применат пред да се затворат микроканалите т.е. во рок од еден час од користењето на мезоролерот.

Употребата на мезоролерот:

  1. Го намалува бројот и длабочината на брчките и овозможува формирање на посебни контури на лицето како резултат на активирање на производството на колаген.
  2. Овозможува елиминација на лузни (предизвикани од акни, изгореници), стрии и целулит. Мезоролерот дури може да се користи на такви осетливи региони на кожата како што се млечните жлезди (стрии честопати се појавуваат после породувањетo).
  3. Ја подобрува целокупната состојба на кожата: ја стимулира виталната активност на клетките на кожата, го зголемува нивниот тон и ја подобрува циркулацијата.
  4. Овозможува елиминација на пигментацијата: mezorollerot го подобрува навлегувањето на специјалните производи во кожата, зголемувајќи ја ефикасноста на третманите со пигментација.
  5. Стимулира раст на косата на главата: ја подобрува циркулацијата, обезбедувајќи ја косата со хранливи материи и е многу моќен стимуланс за раст на „заспаните“ фоликули.

 

Нашата коса претпочита масажа на скалпот: докажано е дека дневната масажа го подобрува квалитетот и растот на косата затоа што тоа ја подобрува циркулацијата и испораката на корисни материи на косата.

Примена :

Чекор 1.Прoчистување на кожата.

 

Отстранете ги сите траги од шминка и темелно исчистете ја кожата со помош на гел за чистење, исплакнете и исушете го лицето.

 

Чекор 2. Користење на Мezoroller.

 

Кога го третирате лицето, треба да направите разлика помеѓу носната област, челото, пределот на устата, образите и пределот на вратот. Секоја од овие области треба да се третира одделно. Тркалањето се изведува 10 пати вертикално, хоризонтално и дијагонално (дијагонали во двата правци) со еднаков интензитет.

 

Стандардната постапка може да трае од 5 до 10 минути во зависност од големината натретираниот регион. Можно е да се повтори постапката 3-4 пати неделно.

 

Чекор 3. Примена на производи за нега на кожата.

 

Нанесете го активниот производ на подрачјето што се третира.

 

Чекор 4 Чистење на Мezoroller (дезинфекција)

Mezoroller е инструмент за индивидуална употреба. Еден Мezoroller значи еден сопственик.

ВНИМАНИЕ! Mezoroller никогаш не смее да се користи на заразена или иритирачка кожа. Ако имате габични заболувања, пустуларни заболувања, егзема, псоријаза, отворени рани, брадавици НИКОГАШ не се  користи Мezoroller!

 

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.