fbpx

Маска за раст на косата Bio Rehab

1.080,00 ден

Маската активатор од серијата Bio Rehab го стимулира растот на косата. Ја заздравува структурата, ја прави косата еластична и ја штити. Создава стимулирачки и потхранувачки ефект и продира во длабочините по целата должина на косата.

Споделете го продуктот

Опис

Нашата коса расте во просек за околу 1,5-2 см месечно. Но, поради некои негативни надворешни или внатрешни фактори, растењето може да се забави и силата на косата може значително да се намали. Со маската за раст Bio Rehab растењето повторно е возможно.

Маската активатор за растење на косата од серијата Bio Rehab го стимулира растот на косата. Ја заздравува структурата, ја прави косата еластична и ја штити. Создава стимулирачки и потхранувачки ефект и продира во длабочините по целата должина на косата.

Активни состојки:

Ѓумбир екстракт, го активира растот на косата.
Екстракт од женшен корен е неисцрпен резервоар на вредносни микроелементи и витамини.
Природен стимулант со изразени антиоксидантни својства.
Екстракт од коренот на ангеликата спречува првут, ја одржува косата еластична и хидрирана.

Начин на употреба:

Нанесете по целата должина на чиста и влажна коса. Оставете 10 минути и измијте. Можете да го користите секој пат кога ќе ја измиете косата. За најдобри резултати и максимален ефект, се комбинира со останатите производи од серијата Bio Rehab – шампон за коса и тоник – активатор.