fbpx

Маска за очи со екстракт од масло од ајкула и маслиново масло

155,00 ден

Има одличен лифтинг ефект, ги отстранува кесичките под окото.

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Има одличен лифтинг ефект, ги отстранува кесичките под окото.
Го стимулира процесот на регенерација на клетките, ги измазнува брчките.

Екстрактот од масло од ајкула содржи соединенија кои активно ја потхрануваат кожата, ја обновуваат структурата на клеточната мембрана и го активираат протеинскиот метаболизам. Екстрактот од маслиново масло имаа навлажнувачки ефект, ја зајакнува отпорноста на кожата кон стрес-факторите, го спречуваат предвременото стареење.

 

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.