fbpx

Маска за лице против подочници после вечерна забава

210,00 ден

Прекрасен процес на регенерација на вашата кожа

Категории: ,
Споделете го продуктот

Опис

Чекор Бр.1 Маската ја зајакнува регенерацијата на кожата. Брзо ги отстранува темните кругови предизвикани од алкохол и црвенилото на кожата. Го враќа природниот и здрав тен на лицето. Освежува, тонизира и ги враќа виталните сили на кожата. Поради присуството на билните состојки ги стимулира активноста на лимфниот-систем за одводнување, значително ги намалува кесите под очите, ја намалува надуеноста.

Чекор Бр.2 Специјалниот рекреативен комплекс од церамиди и био-злато го зголемува нивото на влага во кожата, ги зајакнува анти-Оксидантните. Емулзијата е идеална за чувствителна кожа.

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.