fbpx

Лосион за тело, SOD, 125 ml

910,00 ден

Вие сте млади и убави! Исто како и вашето тело за кое е потребна постојана

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Вие сте млади и убави! Исто како и вашето тело за кое е потребна постојана грижа за да ви овозможи дa изберете кој било костим за капење што го сакате да облечете во секое време.

За да ја одржите вашата кожа млада што е можно подолго, додадете антиоксиданси и хидратација во секојдневниот третман на кожата. Млекото за тело од младешката гама FreshClick содржи SOD супероксидант и маслиново масло и комплексно ја регенерира и хидрира кожата. Ја одржува хидролипидната рамнотежа на кожата и ја намалува сувоста и лупењето.
Грижете се за вашето тело и уживајте во неговата мекост и финост.
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чистата кожа на телото со кружни движења. Погоден за секојдневна употреба.

За повеќе информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.