fbpx

Крем за лице Мангостин 50 гр.

879,00 ден

Oвој смирувачки крем се бори со предвремените знаци на стареeњe. Погодно е за дами 35+, со мрсна кожа и кожа склона кон акни.

Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

Oвој смирувачки крем се бори со предвремените знаци на стареeњe. Погодно е за дами 35+, со мрсна кожа и кожа склона кон акни.

Aктивни состојки:Екстракт од овошен мангостин – помага на кожата да се бори против радикалите и спречува појава на знаци на предвремено стареење. Екстрактот од мангостин има силни антибактериски својства, запира воспалителни процеси, ги намалува порите, што го прави погоден за кожа склона на акни.Плодот е скоро непознат во Европа. Неверојатните квалитети и хранливи материи, како и исклучителниот вкус, предизвикуваат Југоисточна Азија да го нарече мангостин „кралица на сите плодови“ .

Примена : Нанесете мала количина крем на чисто лице и вратот, со кружни движења, исклучувајќи ја областа околу очите. Може да се користи и за дневна и за ноќна нега.

Погоден за мрсна кожа, за дами 35+.

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.