fbpx

Интензивен крем против брчки

1.082,00 ден

Високо ефикасно средство против брчки за ноќна грижа на лицето. Интензивно ја хидратира кожата, ја подобрува микроциркулацијата, го стимулира природното производство на колаген, ја намалува појавата на длабоки брчки по лицето и ја прави кожата еластична.

Категории: , ,
Споделете го продуктот

Опис

Интензивен крем против брчки “Zhenfei perfect”

Штетните супстанции во животната средина, дехидрацијата
и ефектите на ултравиолетовите зраци го забрзуваат процесот
на стареење на кожата и предизвикуваат брчки.

Овој процес е сосема природен со возраста,
но кај некои жени знаците прво се случуваат поради
несоодветна и ненавремена грижа.

Благодарение на својствата на неколку природни состојки
искомбинирани во еден производ, сега можете да ја добиете посакуваната младешка кожа.

Интензивниот крем против брчки “Zhenfei” е врвен производ
кој ја подобрува микроциркулацијата и го стимулира производството на колаген.

Го обновува клеточното дишење и регенерацијата на кожата.
Кремата создава високо ниво на еластичност, интензивно хидрира
и го активира метаболизмот. Продира длабоко во порите на кожата –
ја подобрува лимфофизиологијата и циркулацијата на крвта,
регенерира и го храни епидермисот.

Со редовна употреба, брчките од епидермисот се полни
од основата и се враќа младешкиот изглед на лицето.

Активни состојки:

 • Бел лотос екстракт-го продолжува животниот циклус на клетките,
  продира во длабоките слоеви на епидермисот
  и има силен антиоксидативен ефект.
 • Маслото од јојоба-е вистински еликсир за вашето лице.
  Благодарение на нејзината структура, создава невидлив заштитен слој на кожата.
  Има анти-воспалителни својства кои го прават корисно при воспаление и црвенило.
  Помага во синтеза на колаген на кожата.
 • Шеа путер-го намалува ризикот од рани брчки.
  Заштитува од ултравиолетови зраци и има докажани антибактериски и антиалергиски својства.
 • Екстрактот од алги-ја стимулира синтезата на колаген, зголемувајќи ја еластичноста на кожата. Хијалуронска киселина ја зголемува отпорноста на ткивата кон појава на брчки.
  Обезбедува лесен и сосема безбеден пат до совршенство.

Начин на употреба:
Навечер нанесете мала количина на претходно исчистено лице и врат.
Избегнувајте ја областа околу очите.