fbpx

Иван Чај

680,00 ден

Иван-чај содржи 70 корисни микроелементи. Содржи 6 пати повеќе витамин Ц од било кој лимон.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Билката „Иван“

Помага при:
-Го зголемува имунитетот;
-Го чисти телото од отрови, тешки метали и зрачење;
-Ги зајакнува крвните садови;
-Против стрес, невроза и последиците од нив;
-Има анти-инфламаторен ефект;
-Елиминира главоболки;
-Проблеми со уринарниот систем: бубрези, мочен меур, циститис;
– неврози, растројства, депресивни состојби;
-гастритис, чир на желудникот, цироза, колитис, жолчното – камено болест;
-дерматолошки заболувања: псоријаза, акни, егзема, дерматитис;
– зголемено крварење на непцата;

Активни состојки:

Иван-чај содржи 70 корисни микроелементи.

Содржи 6 пати повеќе витамин Ц од било кој лимон.

Витамин А – влијае врз растот, ја подобрува состојбата на кожата, ја зголемува отпорноста на телото кон инфекции, обезбедува растот и развојот на епителните клетки. Железо, бакар, манган, никел, титан, молибден, бор, итн.

Хлорофил – го стимулира заздравувањето на раните, го подобрува метаболизмот.

Витамин Б – помага за остварување на многу важни биохемиски реакции, учествува во метаболизмот, ја регулира работата на нервниот систем,ја штити слузокожата ..
Контраиндикации: нема такви. Може да го земаат деца, бремени жени и луѓе кои земаат лекови и други додатоци во исхраната.

За дополнителни информации консултирајте се со Вашиот професионален консултант.