fbpx

Волупта

762,00 ден

Разбуди ја својата сензуалност! Аминокиселината L-аргинин е основната активна состојка на гелот. Volupta од TianDe е првиот производ кој содржи висока концентрација на оваа активна состојка.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Разбуди ја својата сензуалност!
Аминокиселината L-аргинин е основната активна состојка на гелот. Volupta од TianDe е првиот производ кој содржи висока концентрација на оваа активна состојка. L-аргинин го активира процесот на производство на азотен оксид (НО) кој ги проширува крвните садови и на тој начин обезбедува голем проток на крв во репродуктивните органи. Редовната употреба на L-аргинин придонесува за подобрување на циркулацијата на крвта во карличните органи, го зголемува тонот на интимните мускули и има позитивен ефект врз телото.

Ментолот содржан во производот ја зголемува апсорпцијата на аргинин и ги стимулира нервните завршетоци и придонесува за поинтензивна вагинална секреција.
Карактеристична особина на гелот Volupta + од TianDe е неговата содржина на млечна киселина, која ја негува интимната микрофлора на мукозната мембрана и одржува природно ниво на pH. Формулата на производот е збогатена со пантенол и алантоин, кои ја навлажнуваат и омекнуваат мукозната мембрана и ја спречуваат иритацијата.