fbpx

Балсам за усни Малина 4.2гр

301,00 ден

Детскиот балсам за усни е создаден посебно за сите мали принцези.

Категорија:
Споделете го продуктот

Опис

Детскиот балсам за усни е создаден посебно за сите мали принцези.

Благодарение на добро избраните состојки, балсамот безбедно и нежно омекнува, храни и ги навлажнува усните. Во исто време ја штити кожата од ветер, сонце, студ и други негативни влијанија од околината. Тој дава деликатна розова сенка и има пријатен мирис на зрели малини.

Активни состојки:
Мешавина на природни масла
Кокосово масло – ефикасно ја навлажнува кожата на усните, ги отстранува иритирањата и скалирањата, заштитува од агресивни влијанија од околината.
Шеа путер – совршено ја омекнува кожата, има антисептички својства и заштитува од ултравиолетови зраци.
Камеловото масло – активно ја омекнува, ја навлажнува и ја храни кожата на усните, ги спречува негативните ефекти на надворешните фактори.
Рициново масло – одличен помошник против суви и испукани усни, ја прави кожата мека и нежна. Витамин Е – вообичаена компонента на бебешки маски. Ги хидрира и омекнува површината на усните, го стимулира обновувањето на клетките, што резултира со брзо заздравување на раните и враќање на интегритетот на кожата.

Екстракти од камилица и calendula – имаат антибактериски и регенерирачки ефект, како и заштита од негативни надворешни влијанија.
Ланолин – помага да се омекне и навлажне кожата.

Апликација-Нанесете рамномерно на усните.